Snívajte a oddychujte na kvalitnom matraci

Ak si dáte záležať na správnom výbere postele, jej vhodnom umiestnení, na správnom výbere matraca, ktorý zohľadní Vaše zdravotné potreby, životný štýl, hmotnosť a polohu v spánku určite získate pokojný spánok, zdravý relax a pocit osvieženia. Správny výber matraca je nesmierne dôležitá vec pre Váš kvalitný spánok a nie je jednoduché zorientovať sa v množstve ponúk. Kvalitná ponuka matrace Segum Vás určite osloví širokým portfóliom výberu, kvalitou z výhradne prírodných surovín, dokonalou prispôsobivosťou Vašej postave, chrbtici a kostrovému svalstvu, dokonalou technológiou, ktorá Vám zabezpečí relax a oddych a v neposlednom rade aj odbornou radou šitou priamo pre Vás.

ortopedický matrac

Ponúkané a Vami zvolené matrace si môžete vyskúšať priamo v predajni, zažiť na vlastnej koži zvolenú veľkosť, tvrdosť, vybranú podložku alebo rošt, vyskúšať povrchovú úpravu matraca a zažiť podporu pre chrbticu a pohybový aparát. Vyberať si môžete z ponuky sendvičových matracov vyrobených z kvalitného prírodného latexu alebo gumokokosu, z certifikovanej pamäťovej peny s antimikrobiálnymi vlastnosťami alebo z ponuky pružinových a taštičkových matracov. Kompletná ponuka matracov má ortopedické vlastnosti, sú využívané aj v liečebných zariadeniach a ponuka je odporúčaná aj ortopedickými a rehabilitačnými pracovníkmi, takže sa na jej liečivý efekt môžete dokonale spoľahnúť.

spoľahlivý zdravotný matrac

Sú určité súvislosti, ktoré odborníci odporúčajú akceptovať pri výbere matracov, napríklad pri voľbe vhodnej tvrdosti matraca zohľadnite Váš zdravotný stav a životný štýl. Ak ste človek v aktívnom veku, vyznávate aktívny životný štýl a nemáte úplne sedavé zamestnanie Váš chrbtica si najlepšie oddýchne na matraci vyššej tvrdosti. Naopak pohybový a kostrový aparát menej pohyblivých ľudí si vyžaduje matrace menšej tvrdosti do ktorých sa pohodlne zaboria. Napríklad taká poloha v spánku takisto ovplyvní výber matraca – ak spávate na chrbte, čo je mimochodom najzdravšia poloha, takisto si zvoľte vyššiu tvrdosť. Spánok na boku si vyžaduje mäkší matrac, chrbtica potrebuje mäkkú oporu a podporu. Zohľadnite tieto faktory a oddýchnite si počas spánku.