Oneskorenie transakcie Bitcoinu

Dobrá správa: sieť Bitcoin nedosiahla široko predpovedaný bod saturácie, ako sa nedávno obával. Zlá správa: Spam, ktorý spôsobil problém, naznačuje, že niektorí strážcovia nie sú takí nasýtení. Pozorovatelia čakajú na krízu, pretože komunita nedokáže riešiť transakčnú fľašu zvýšením veľkosti bloku.
 
bitcoin

Pravdepodobne nejaká peňaženka niekde zaplavila sieť zbytočnými, nízkohodnotnými transakciami. Môže to byť nebezpečný spam alebo len nehoda, ale určite to spôsobilo, že alarmy zazvonili."
 
Ben Popper v The Verge 2. marca vysvetlil to, čo sa zdalo, že tento týždeň hrozne zle, “keďže sieť dosiahla svoju kapacitu, čo spôsobilo masívne oneskorenie transakcií na celom svete a v niektorých prípadoch k úplnému zlyhaniu.
 
Zabudnite na 10 minút ako priemerný čas na potvrdenie transakcie. Desať minút sa zmenilo na 43 minút, povedal, keď používatelia poškriabali hlavy a niektoré obchody vypadli z prijatia meny.
 
V priemere môže baník spracovať 1MByte blok transakcií každých desať minút alebo tak, povedal som programátor . To znamená, že transakcia môže v priemere čakať na tento druh času na spracovanie. Ak sa bloky začnú zapĺňať a transakcie zostanú čakať na ďalší blok, potom to je, keď čakacie doby môžu výrazne zvýšiť.
 
Dizajn spoločnosti, povedal Tim Simonite v MIT Technology Review , je schopný spracovať najviac sedem transakcií za sekundu. V čase jeho písania 3. marca čakalo na spracovanie približne 20 000 transakcií Bitcoin .

virtuální měna
 
Ale počkajte, prejdite na veci, ktoré vyzerajú v horšom tvare s denníkom Deryppt, ktorý je o kryptografii. Moderátorka povedala, že poslala transakciu a o 16 hodín neskôr nedostala jedno potvrdenie "a ani transakcie s až 30 000 ďalšími užívateľmi Bitcoinu," v čase nahrávania videa. Dôvodom, povedal, bol rastúci počet nespracovaných online transakcií číslovania v desiatkach tisíc. Všimla si, že to spôsobilo, že nadšenci online mien posielajú správy, ktoré povzbudzujú ostatných, aby počkali, kým sa nevybaví nevybavená služba.

Ohodnoťte příspěvek