Fungujú prípravky na chudnutie? My vám povieme, ktoré áno a ktoré nie!

Myslíte si, že vás lieky na chudnutie zbavia počas mesiaca desiatich kilogramov, tak to zabudnite!
Øpoučenie číslo jedna: Čím viac vám prípravok z reklamy sľubuje úbytku na váhe, tým skôr asi pôjde o podvod.
platíčka léků
Øpoučenie číslo dva: Ľudia na snímkach sú často iné osoby. Vždy pátrajte po presnom zložení výrobku a jeho skutočných účinkoch.
Øpoučenie číslo tri: Nekupujte predražené tabletky. Výrobcovia vám síce sľubujú vrátenie peňazí v prípade, že nebudú vymiznúť, ale to nie je pravda.Niektoré lieky sú zdraviu nebezpečné.
Je to aj logické. Keby všetky tie prípravky skutočne fungovali, už by boli dávno všetci štíhli. Lekári by prestali s kázaním o pohybe a zdravej strave. Na druhú stranu aj lekár vám môže predpísať taký liek, ale má samozrejme aj nežiaduce účinky a je nutné sa nechať vopred vyšetriť. Niektoré z nich napríklad neumožňujú telu využívať tuk, a preto je potrebné držať prísnu nízkotučnú diétu odporúčanú lekárom, inak si človek koleduje o vážne zažívacie ťažkosti. Iné tlmia napríklad chuť k jedlu. Niektoré tieto prípravky boli dokonca po počiatočnom nadšení stiahnuté z predaja, pretože ich vedľajšie účinky boli prekvapivo nebezpečné – zdvihli krvný tlak, spôsobovali tras, ohrozovali srdce.

barevné tablety

A čo voľne dostupné preparáty z lekární a internetu?
Niektorí ľudia skúšajú koktaily, ale tie vás nenaučia jesť zdravšie a ich záruka tiež nie je vysoká. Navyše, aby koktail fungoval, musí obsahovať zhruba tridsať percent bielkovín, málo sacharidov a minimum tukov.
A čo karnitín? Ten funguje len za predpokladu, že sa dostatočne hýbete. Napriek tomu v tabletkách je jeho množstvo veľmi malé. Nespoliehajte ani na čaje, ktoré vás rovnako len odvodnia. Takže zasa nič zdravého.
Trochu lepšie sú na tom prípravky z obsahom vlákniny, ktorá skvele zasýtia. Napriek tomu je potrebné dodržať pohyb a zdravú stravu.
Proste zázrakom vám nikto dokonalú postavu nepričaruje. Takže platí staré príslovie: „Bez práce nie sú koláče!“