Fungujú prípravky na chudnutie? My vám povieme, ktoré áno a ktoré nie!

Myslíte si, že vás lieky na chudnutie zbavia počas mesiaca desiatich kilogramov, tak to zabudnite!
Øpoučenie číslo jedna: Čím viac vám prípravok z reklamy sľubuje úbytku na váhe, tým skôr asi pôjde o podvod.
platíčka léků
Øpoučenie číslo dva: Ľudia na snímkach sú často iné osoby. Vždy pátrajte po presnom zložení výrobku a jeho skutočných účinkoch.
Øpoučenie číslo tri: Nekupujte predražené tabletky. Výrobcovia vám síce sľubujú vrátenie peňazí v prípade, že nebudú vymiznúť, ale to nie je pravda.



Niektoré lieky sú zdraviu nebezpečné.
Je to aj logické. Keby všetky tie prípravky skutočne fungovali, už by boli dávno všetci štíhli. Lekári by prestali s kázaním o pohybe a zdravej strave. Na druhú stranu aj lekár vám môže predpísať taký liek, ale má samozrejme aj nežiaduce účinky a je nutné sa nechať vopred vyšetriť. Niektoré z nich napríklad neumožňujú telu využívať tuk, a preto je potrebné držať prísnu nízkotučnú diétu odporúčanú lekárom, inak si človek koleduje o vážne zažívacie ťažkosti. Iné tlmia napríklad chuť k jedlu. Niektoré tieto prípravky boli dokonca po počiatočnom nadšení stiahnuté z predaja, pretože ich vedľajšie účinky boli prekvapivo nebezpečné – zdvihli krvný tlak, spôsobovali tras, ohrozovali srdce.

barevné tablety

A čo voľne dostupné preparáty z lekární a internetu?
Niektorí ľudia skúšajú koktaily, ale tie vás nenaučia jesť zdravšie a ich záruka tiež nie je vysoká. Navyše, aby koktail fungoval, musí obsahovať zhruba tridsať percent bielkovín, málo sacharidov a minimum tukov.
A čo karnitín? Ten funguje len za predpokladu, že sa dostatočne hýbete. Napriek tomu v tabletkách je jeho množstvo veľmi malé. Nespoliehajte ani na čaje, ktoré vás rovnako len odvodnia. Takže zasa nič zdravého.
Trochu lepšie sú na tom prípravky z obsahom vlákniny, ktorá skvele zasýtia. Napriek tomu je potrebné dodržať pohyb a zdravú stravu.
Proste zázrakom vám nikto dokonalú postavu nepričaruje. Takže platí staré príslovie: „Bez práce nie sú koláče!“