5 finančných rád, ktoré je dobré vedieť už v dvadsiatke


Pripomíname, že pre väčšinu je to jednoduchšie povedať, ako urobiť. Preto je potrebné, aby ste si osvojili dobre návyky, keď ste mladý. Nasledujúce tipy by vám mali pomôcť ušetrť viac peňazí.

prasátko

1. Naučte sa používať kreditnú kartu správne.
To je niečo, čo by sme sa mali naučiť od starších a skúsenejších ľudí, ale potom znova, niekedy je najlepšie naučiť sa to sami. Zatiaľ čo mladšie generácie majú tendenciu využívať svoju kreditnú kartu na oblečenie, zábavu, benzín alebo naftu, staršie generácie ho využívajú na platenie elektriny, vody atď.. Keďže máte a kreditnej karte svoj rozpočet, môže to byť dobrý spôsob, ako vytvoriť si vytvoriť limity a neprekračovať ich.

2. Neberte si pôžičku, kým si nie ste istí.
Úver môže negatívne ovplyvniť váš rozpočet. Je to zvlášť škodlivé pre mladých ľudí. Pravidlo je si dobre nákup premyslieť a až potom požiadať o úver.

3. Nemusíte byť bohatí na investovanie.
Existuje veľký predsudok, že investovať do akcií alebo podielových fondov by mali len tí, ktorí majú veľa peňazí. V skutočnosti nedávna štúdia spoločnosti Bankrate ukázala, že investuje veľmi málo ľudí. Hoci s najväčšou pravdepodobnosťou nebudete bohatí cez noc, nikdy nie je zlý nápad využiť investície, ako spôsob nadobudnutia peňazí.

4. Odkladajte si dosť pre nepriaznivé dni.
Podľa nedávnych štúdií má veľa ľudí ušetrených menej ako 1000 eur. Je to dosť ohromujúca predstava, najmä kvôli nehodám alebo nečakaným udalostiam. Pokúste sa odložiť si trochu viac z každej výplaty, pretože nikdy neviete, kedy by vám to mohlo prísť vhod.

úspory

5. Neponáhľajte sa s nákupom auta.
Zatiaľ čo veľa ľudí má tendenciu si kúpiť nové auto čím skôr, stále to nie je tá najlepšia investícia. Po prvé, autá sa znehodnocujú, čo znamená, že hneď ako začnete na ňom jazdiť, automaticky stratí zo svojej ceny. Navyše, keďže nikdy neviete, čo sa stane s vaším vozidlom (či už je nové alebo staré), neočakávaná údržba alebo náklady na ňu vás môžu stáť priveľa.