Zbavte sa vyrážok raz dva!

Prečo máme na tvári vyrážky
 
Vyrážky sa nám na tvári objavujú z rôznych dôvodov. Asi najčastejším je špina. Neznamená to, že sa neumývate. Pokožka tváre však potrebuje o čosi viac pozornosti. Opláchnutie čistou vodou jej síce neuškodí, ale ani veľmi nepomôže. Práve preto existuje toľko čistiacich vôd, krémov, olejov, masiek, či pílingov. Niektoré ženy si myslia, že ak nepoužijú mejkap, nemusia si svoju tvár čistiť. to je však veľký omyl. Pokožku nám znečisťujú aj látky z nášho okolia. Základom čistej pleti, je preto pravidelné čistenie.

tvář
 
Druhým prípadom je lokálna alergická reakcia. Nemusíte byť precitlivení na konkrétnu látku. Niekedy stačí ak napríklad ošúpeme pomaranč a rukami si prejdeme po tvári. Na danom mieste sa nám v priebehu niekoľkých minút objaví zhrubnutá pokožka, alebo drobné vyrážky. Podobné je to s hlinou, alebo čistiacimi prostriedkami.

akné
 
Ako s nimi zatočiť
 
V prvom rade, by sme si takéto vyrážky nemali vytláčať. Pokiaľ sa však zapália a sú plné hnisu, takýto zákrok nemusí byť na škodu. Vytvorí sa vám síce drobná chrastička, tá sa však zahojí omnoho skôr ako mokvajúca vyrážka. Či sa už rozhodnete túto nedokonalosť nechať zmiznúť bez vašej aktivity, alebo ju vytlačíte, je potrebné miesto čo najskôr vysušiť. Ide asi najlepší spôsob, ako urýchliť hojenie.
 
Ak sa chcete vyhnúť prípravkom z lekárne, či drogérie, s týmto problémom vám najlepšie pomôže propolis. Samotná liečivá látka je zmiešaná s alkoholom, ktorý dokáže dané miesto dokonale vysušiť. Okrem toho, však propolis aj lieči, takže ide o dokonalú kombináciu. Na aplikáciu použite vatovú tyčinku. Snažte sa trafiť iba vyrážku a nie pokožku okolo nej. Zdravá koža by sa vám totiž nadmerne vysušila. Rovnako účinným prostriedkom, s veľmi podobnými účinkami, je aj čajovníkový olej. Ak potrebujete problém vyriešiť rýchlo a nemáte po ruke ani jeden zo spomínaných výrobkov, pomôže vám aj bezfarebný alkohol s čo najvyššími stupňami, alebo obyčajná alpa. Vyskúšať môžete aj silný slaný roztok. Kuchynskú soľ rozpustite v malom množstve vody a pomocou vatového tampónika, roztokom natrite problémové miesto.
 

Zbavte sa vyrážok raz dva!
3.2 (64.44%)9