Nebuďte osamelý – kúpte si verného spoločníka


Tiež patríte medzi ľudí, ktorí si už povedali dosť ? Otravní kolegovia, falošní priatelia a celkovo nenávisť spustená vírom nevďačnosti a a prehnanej závisti. Príde jednoducho čas, kedy vám to začne liezť poriadne na nervy a vy už nemáte iného východiska ako prerušiť s nimi kontakt, pretože zachovať si chladnú hlavu už nie je možné – pohár trpezlivosti sa práve naplnil.

pes

Nemusíte smútiť, pretože váš život sa odrazu zmení, keď si konečne zaobstaráte psíka. Najkrajšie je priviesť si vytúžené šteniatko domov. Bude s ním síce na začiatku veľa námahy, ale za ten jedinečný príval šťastia a pozitívnej energie to stojí. Je potrebné mu zaistiť miesto na spanie, v ktorom sa bude cítiť bezpečne, krmivo pre psy a ďalšie maličkosti ohľadom starostlivosti o ne. Najdôležitejšia je v tomto vývojovom štádiu výchova. Zabavíte sa tak pri spoločných aktivitách hravou formou a odmeníte tým seba aj psíka. Nezabúdajte aj na to, že pri spoločných prechádzkach máte jedinečnú príležitosť oddýchnuť si a vyventilovať si myšlienky. Je jedným zo spôsobov relaxácie, pri ktorej z vás opadnú aj tie najväčšie starosti. Niektorých ľudí dokonca pes „vyženie“ von a vďaka nemu začnú zdravší životný štýl. Netreba tak pripomínať, že pes dokázal pomôcť v liečbe človeku trpiacemu cukrovkou alebo obezitou.

přátelství

Mnohé výskumy dokazujú, že takmer polovica sveta vlastní minimálne jedného psa. Každý majiteľ psa konštatuje, že jeho život sa po príchode týchto štvornohých kamarátov zlepšil. Mať psíka teda nie je len šťastím, ale aj novodobým fenoménom zdravia. Pes je totiž mnohokrát opisovaný ako zázračný liek na ľudskú dušu a telo. Dokáže človeku pomôcť hlavne psychicky – kanisterapiou. Tento pojem sa zaraďuje medzi určitú formu animoterapie, pri ktorej dochádza u ľudí k zmierneniu psychických ťažkostí. K ľuďom trpiacim psychickými problémami sa hlavne zaraďujú osamelí a starí ľudia, ľudia trpiaci ťažkými depresiami a dnes je už dokázané, že pes dokáže pomôcť aj problémovým deťom.  Kontakt medzi psom a človekom nás vnútorne obohacuje a dodáva potrebnú energiu prežiť ťažké chvíle, ktorými si práve prechádzame.

pejsek

 Ďalšou vlastnosťou psa je ich nekonečná vernosť. Vzťah medzi majiteľom a psom dokáže byť naozaj krásny a pravdou je, že pes vás nikdy neopustí.  Vaša láska bude opätovaná nehľadiac na to ako dnes vyzeráte alebo akú máte náladu. Vždy bude pri vás oddane stáť, chrániť vás a robiť vás šťastnými. Je to ich prácou a zároveň významným životným poslaním.