„Básničkári“ 21. storočia na Facebooku

Čistá duša
Slovné hračky tejto ženy sleduje cez 49 tisíc ľudí, zatiaľ čo ona si úspešne drží rúško anonymity. Nájdete tam veci ako napríklad „ako byť láskavá? Postačí láska. A káva.“ alebo „bez kávy nie sú rána ránami, bez kávy sú rána ranami“. Dokonca sa tento špás stal možnosťou zárobku na internete. Čistá duša predáva tričká, či hrnčeky s jej myšlienkami. A nájdu sa aj takí, ktorí si jej hlášky dávajú tetovať.

notebook

Fragmenty šialenstva
Ďalšia záhadná stránka, ktorá má dokonca viac „lajkov“ ako samotná „čistá duša“. Je to približne 51 a pol tisíc sledujúcich ľudí. Anonymita sa nachádza aj tu avšak vieme, že za projektom sa skrýva muž s rozpísanou knihou. Práve s tejto knihy sa pár zlomkov objavuje na Facebooku.

aplikace

Som Idealista
Veľmi navštevovaná stránka, ktorá má cez 170 tisíc sledujúcich ľudí. Od ostatných sa líši hlavne tým, že nie je anonymná. Je dielom Ivet Tomáškovej, ktorá stránku založila. Priznáva, že berie inšpiráciu zo zahraničných podobných stránok a teší ju, že citáty ľudí veľmi zaujali. Pod citátmi vždy uvádza autora, poprípade neznámeho autora. Novinkou je, že vznikol jej protipól – rovnako anonymná stránka „Nie som Idealista“. Obsahuje nie idealistické, no za to  trefné poznámky zo života.

smlouvy

Úlomky ženy
Ďalšia veľmi obľúbená stránka, ktorá má skoro 60 tisíc fanúšikov. Podobne ako „Som Idealista“ nie je anonymná a jej citáty majú uvedených autorov. Nie je to však nevýhodou a okrem fanúšičiek sa o stránku, ktorá odhaľuje ženské myšlienky zaujíma aj mužské publikum.
A mnoho ďalších podobných stránok, ktoré jednoducho nájdete na Facebooku alebo Instagrame. Napríklad „O tebe“, „Duša introverta“ či „Bezfarebná dúha“. Ak Vám teda nestačia knihy a chcete okúsiť niečo nové, viete kde začať hľadať. Poprípade ak máte básnické črevo, toto je nový spôsob ako vyjsť s kožou na trh.