Vypnite mobil- zapnite život

Priemerný človek strávi na internete 4 hodín denne. To zahŕňa sociálne site, čítanie online článkov či počúvanie hudby. Možno sa to nezdá veľa, no tieto štyri hodiny nás zaplavujú kvantá informácii, podnetov a správ. Rovnako ako naše telo si potrebuje oddýchnuť aj naša myseľ niekedy potrebuje detox od všetkých „noviniek“ a nátlaku sociálnych sietí. Zostať offline celý deň sa niekomu môže zdať ako nezvládnuteľná úloha no tu je sedem  jednoduchých rád, ako vydržať.
 
počítač.jpg

  1. Odložte si mobil mimo Vášho dohľadu

Môžete ho vyložiť na skriňu alebo skryť v šuplíku. Nebude Vás tak lákať stále ho kontrolovať. Ideálne je byť v inej miestnosti ako Váš telefón.
 

  1. Vyjdite si von

Či už na prechádzku alebo na kávu s priateľmi. Príroda poskytuje dokonalé rozptýlenie a hoci len polhodinová prechádzka na čerstvom vzduchu zníži hladinu stresu. Rovnako aj čas strávený s blízkymi priaznivo vplýva na našu náladu.
 

  1. Nájdite si nejakú aktivitu

Prečítajte si knihu, ktorú ste dlho odkladali, zacvičte si, pozrite si film. Keď si zamestnáte myseľ, mozog sa prestane sústrediť na to, čo „dôležité“ sa deje na internete.

webové stránky.png
 

  1. Dajte si žuvačku

Žuvanie znižuje napätie a pomáha nám uvoľniť sa. Môže Vám pomôcť, ak Vás chytí silné nutkanie siahnuť po telefóne. Skúste sa zamerať na žuvanie alebo fúkajte bubliny. Pomôže Vám to prejsť na iné myšlienky.
 

  1. Nájdite si monotónnu činnosť

Žehlite, skladajte oblečenie, utierajte prach. Monotónna činnosť  Vás upokojí  a zamestná nie len Vaše ruky ale aj mozog. A navyše si poupratujete.
 

  1. Pozitívne sa nalaďte

Musíte si veriť, že to zvládnete. Negatívne myšlienky by mohli sťažiť dosiahnutie Vášho cieľa. Keď budete sami seba podporovať bude to jednoduchšie.
 

  1. Nič Vám neujde

Aj keď sa to tak môže zdať, svet sa za deň Vašej neaktívnosti ani nezbúra, ani nepostaví. Ak Vás aj pocit, že niečo dôležité premeškáte prepadne, stačí zachovať chladnú hlavu a skúste sa vrátiť ku druhej, tretej alebo piatej rade.
 
Svet sociálnych sietí nás síce spája, no je dôležité mať dobu, ktorých na nich strávime pod kontrolou. Preto je čas od času dôležité a prospešné zostať aspoň deň offline.