Vynikajúce posuvné dvere

Hľadáte stratégiu, aby vám vaše klasické dvere nezavadzali? Prinášam pre vás riešenie. Dodajte priestoru voľnosť a nechajte ho dýchať pomocou sklenených posuvných dverí. Sú veľmi nenáročné na priestor a aj na financie. Môžete ich nájsť v rôznych prevedeniach. Najbežnejšími sú dvere z dreva a zo skla. Pri drevených dverách sa nekladie taký dôraz na to, aby boli na mieru, pri dverách zo skla sa to odporúča. Umiestnenie posuvných dverí sa môže líšiť. Môžu sa len tak pripevniť na stenu, alebo dať do púzdra, čiže schovať ich zasunutím do steny. Ako funguje upevnenie a mechanizmus pripevnenia na stenu?

modern-neutral-living-room-4-1024x768

Profesionálny pracovník ich uchytí na garníži, na ktorej sú kolieska. Pripomína to latku na záclony. Na tomto princípe sa môžu dvere posúvať. Ak si radi dvere uzamykáte, odporúčam vám kúpiť si dvere na zámku. Avšak musíte nechať dverám priestor pozdĺž steny do strany, kde sa budú potom otvárať. Aj posuvné dvere majú svoje výhody aj nevýhody. Medzi výhody určite ich krásne šetrenie miesta a priestoru v danej izbe. Spĺňajú aj estetickú funkciu. Medzi ich nevýhody patrí to, že sú menej zvukotesné oproti klasickým dverám s tesniacou gumou. Ak máte posuvné dvere, ktoré sa zasúvajú pri stenu, niekedy sa vám môže stať, že na tú stenu nemôžete napríklad namontovať poličku alebo umiestniť nejaký nábytok. Toto však nemusí byť hneď pre každého nevýhoda.

modernist-decor-inspiration-01

Možno ste ani len netušili, že aj do posuvných dverí je možné namontovať zámku, čiže ich bez problémov aj zamknete. Potom budete mať dostatočné súkromie. Na webových stránkach na internete nájdete rôzne ponuky a e-shopy, ktoré predávajú sklenené posuvné dvere či aj dvere do puzdra, alebo na stenu. Záleží však na prevedení a na materiáloch vyhotovenia samotných dverí. Ceny sa pohybujú aj od dvesto eur vyššie podľa samotných požiadaviek a náročnosti zákazníka.