Pre koho a kedy sú ideálne hliníkové okná?

Súčasťou každej budovy a jej interiéru je okno, vlastne niekoľko okien, ktoré do našich priestorov vpúšťajú denné svetlo, čerstvý vzduch, no na druhej strane poskytujú potrebnú izoláciu, súkromie a ochranu.

Pri výber okien sa ale spravidla stretneme s viacerými možnosťami. A čím je týchto možností viacej, tým viac váhame, ktorá voľba by bola najideálnejšia. Na túto otázku je potrebné odpovedať z individuálneho hľadiska, ale každé okno má nejaké svoje špecifické znaky a vlastnosti, ktoré závisia od jeho materiálu, resp. jeho rámov.

mladá žena, okno

V slovenských domácnostiach sú to najčastejšie plastové okná. Pravdepodobným dôvodom ich popularity je ich nízka a relatívne výhodná cena v porovnaní s inými alternatívami. Pokiaľ teda hľadáte finančne prístupnú možnosť, okno priemerných rozmerov a kvalitné tepelnoizolačné vlastnosti, toto vie byť správna cesta.

Na druhej strane však trh ponúka čoraz populárnejšiu voľbu, a to okno z hliníku. Hoci hlinikove okna cena býva spravidla vyššia, stretávame sa s nimi pomerne často na základe parametrov a výhod, ktoré svojim spotrebiteľom poskytujú. Predovšetkým je viditeľný ich pôsobivý dizajn, čo splní nároky aj náročnejších záujemcov, ktorí od svojich okien požadujú hlavne štýl, modernosť a estetiku.

muž sedí na okne

Hliník je v stavebníctve univerzálny materiál vďaka praktickej manipulácii, nízkej hmotnosti, no aj napriek tomu prvotriednej odolnosti a životnosti, čo sa v priemere udáva na 80 až 100 rokov. Navyše ak vám záleží na veľkorozmerných sklách, potom je táto možnosť najideálnejšia. Hliníkové rámy sú elegantne štíhle, nezaberajú veľa miesta v priestore a nechávajú vyniknúť hlavne sklenenej plochy. Práve tým, že má hliník dobrú nosnosť a je odolný, je možné použiť menšie rámy a pritom priam obrovské sklá. Takýto štýl okien následne ukáže skutočne atraktívne a má svoj nenahraditeľný luxusný štýl.