Upozornenie nahrávania hovoru


·         Nový Android P presnejšie Android 9.0 nás neustále prekvapuje so svojimi vylepšeniami. Nedávno som predstavoval všetky funkcie tohto Androidu, avšak prišlo ďalšie vylepšenie ktoré by Vám ako tak málo pomôcť.

android
 
»          Ide o to že samotný smartphon by vás mal upozorniť na to, ak niekto na druhej strane telefonátu zaznamenáva vás hovor. Bude vás to upozorňovať v krátkych 15 sekundových intervaloch. 
 
·         Zaznamenávať hovor môžu len firmu ktoré majú poverenia. Sú to firmy ktoré ponúkajú služby pre svojich zákazníkov napríklad telekomunikácie, elektráreň , e- shopy a podobne. Tieto firmy Vás do predu upozornia na nahrávanie hovoru za účelu skvalitnenia služieb zákazníkom. Ak však nahráva iná osoba ktorá nemá to povolenie , bude váš Android o Tom informovať.
 
»          nahrávanie by sa mali postarať telekomunikácie ktoré môžu toto nahrávanie videa zapnúť , na čas zablokovať , alebo úplne deaktivovať . Nie je však možné aby ste sa to pokúsili vypnúť sami. Môžete len vtedy ak viete pracovať s roootom cez ktorý sa dostanete do úplnej hĺbky Androidu a toto nastavenie vypnete.

kontakt
 
·         Zatiaľ sa však nie je čoho báť. Do prvého predstavenie je ešte množstvo času a toto upozornenie na nahrávanie hovoru môžu vývojári ešte zrušiť alebo ho zmeniť , prípadne pridajú do nastavania kde si môžete nastaviť intenzitu upozornenia , a pri akom telefonickom kontakte Vás bude upozorňovať. Môže to byť upozornenie na cudzie čísla, čísla v kontaktoch, či čísla z iných štátov či krajín . Niekomu toto nastavenie môže vadiť a niekto môže byť spokojný . Avšak je na samotných používateľov či sa im toto nahrávanie bude páčiť. Android P ( 9.0 ) by mal byť najprv len pre nové zariadenia ktoré majú zaoblený rámik ako napríklad Samsung S9. Avšak po dlhom rozmýšľaní sa rozhodlo že túto verziu spustia do všetkých Android zariadenie ktorý majú Android 7.0 a vyššie.