Brazília

Amazónske džungle , zlaté pláže Rio de Janeiro , jemná aróma kávy, ticho vodopádov – to všetko, ako magnet, priťahuje milióny turistov z celého sveta do Brazílie. Navyše pláže v krajine sú svetovo známe (Copacabana stojí za to), more je teplé a jasné a turisti vždy hovoria o brazílskej kuchyni a krásnych ženách.

vodopád

Počasie
Klíma v krajine je typická pre tropické krajiny, veľmi sa líši v rôznych oblastiach: od rovníkovej až po subtropickú. Na pobrežie Brazílie môžete jazdiť po celý rok. Zima je iba na extrémnom juhu (Sao Paulo a nižšie).

Hotely v Brazílii
Väčšina hotelov v Brazílii má kategóriu od troch do piatich "hviezd". V Rio de Janeiro sú takmer všetky hotely výškové, mestské. Treba uviesť, že 3 * hotely v krajine sú pomerne dobré. Hlavnou nevýhodou je, že mnohé hotely sú dosť staré. Kvalita služieb je pomerne vysoká. Napätie v Rio de Janeiro a Sao Paulo je 110 alebo 120 V, v Salvádore a Manause – 127 V, v Brazílii a v mnohých ďalších mestách – 220 V, frekvencia 50/60 Hz. Adaptér je k dispozícii vždy na recepcii.

Nakupovanie
Obchody sú zvyčajne od 9:00 do 18:30 (veľké – do 22:00) v pracovných dňoch a od 9:00 do 13:00 – v sobotu.  Ako suvenír z Brazílie si môžete priniesť krásne čipky. Rio nie je najlepším mestom pre fanúšikov nákupu oblečenia: miestne štýly sú vhodné len pre ženy s nádhernými formami. Brazília je však rodiskom mnohých vzácnych drahokamov: citrónov, turmalínov a diamantov. Tu si môžete kúpiť kvalitné kožené výrobky: obuv, tašky, opasky a peňaženky.

brazilie

Brazílska kuchyňa
Brazílska národná kuchyňa sa skladá z troch na prvý pohľad zle kombinovaných zložiek: európskych, afrických a domorodých amerických kulinárskych tradícií. V Amazónii má kuchyňa čisto indické korene, takmer bez európskeho vplyvu, ktorá svojim pokrmom dodáva originálnu chuť. Desiatky druhov nealkoholických nápojov z ovocia tropických lesov sa vyrábajú po celej krajine. Pivo je obľúbené medzi alkoholickými nápojmi (mnohí znalci považujú brazílske odrody za najlepšie na kontinente), rum, vodka "cachaça" a citrónové koktaily "caipirinha" tiež stoja za to.