Sklo a jeho univerzálne vlastnosti pre Vaše moderné bývanie a bezpečnosť

Vieme, že sklo disponuje mnohými originálnymi vlastnosťami a elegantným dizajnom, no tie sú spôsobené následkom jeho špeciálnej úpravy pre využitie v stavebníctve a následne v našich interiéroch a exteriéroch. Nehľadiac na to, že každý z nás určite disponuje nejakým drobným skleneným doplnkom, sklo sa stáva doslova stavebným materiálom a stále dominantnejšou súčasťou budov, podnikov, ale aj bežných rodinných domov či bytov.
rozbití skla
Nevravíme však iba o jeho estetickom využití v interiéri, ale môžeme takisto vidieť, ako zdobí vonkajšiu vizuálnu stránku prevažne komerčných budov a dodáva im jednoznačnú eleganciu. V stavebníctve má tak univerzálne využitie a teší sa rastúcej popularite, pričom sa z kancelárií a komerčných podnikov dostáva aj do priestorov bežných domácností. Hlavne v interiéri však oceníme najmä jeho schopnosť prepúšťať do miestností svetlo a robiť ich tak kvalitne osvetlenými, čím vlastne môžeme takisto znížiť spotrebu svetelných zariadení. A nie je nad to, ak sa v priestore nachádza prirodzené slnečné svetlo, ktorého dostatočný prísun je tiež potrebný pre naše zdravie a dobrú náladu.
Každopádne sklo dokonale využijeme vo vnútorných, ako aj vonkajších priestoroch a preto poznáme viacero variánt, respektíve druhov skla a jeho využití. Skúsme si niektoré z nich predstaviť.
Izolačné dvojsklású odolným riešením so zvukovo a teplo izolačnými vlastnosťami.
Bezpečnostné skláa ich využitie je určené najmä k ochrane majetku v interiéri, čiže ich prioritnou vlastnosťou sú pevnosť a vysoká odolnosť voči nárazu.
Kalené sklású súčasťou deliacich stien, sklenených dverí a skrátka moderných interiérových doplnkov zo skla, ktoré však môžeme pravidelne využívať, nakoľko kalenie ich spravilo niekoľkonásobne odolnejšími a teda určenými k využitiu napríklad v podobe spomenutých dverí či deliacich stien.
vitráže ve spirále
Nepriestrelné sklá sú charakteristické vyššou hmotnosťou, no efektívnym využitím v prípade ochrany a to aj pred možnou streľbou. Využívajú sa napríklad v bankách či bezpečnostných zložkách.
Ornamentné sklású jednoznačným dekoračným doplnkom a v prípade interiéru ich vidíme napríklad v kúpeľni, pričom ponúkajú viacero nápaditých sfarbení.