Čo s financiami po svadbe?

Síce svadba v dnešnej dobe už nie je celkom bežnou záležitosťou a nie každý, kto žije v partnerskom vzťahu si na ňu potrpí, no predsa len je to ešte stále aktuálna téma. Hovoríme o výzdobe, miestnosti, šatách či o iných veci, no už len menej sa hovorí o financiách. Je to istá „tabu“ téma. Nezhovárame sa o tom ako to prebieha s financiami po svadbe. Mali by sme si to s partnerom pred svadbou, však vyriešiť. Vyhneme sa tak nepríjemným situáciám a konfliktom.

peníze

Ak to je tak, že spolu začnete žiť v spoločnej domácnosti až po svadbe o to podstatnejšie je prediskutovať to. Ide najmä o bežné platby za účty, či nákupy. Je potrebné sa na tom dohodnúť a nezabúdať na to, že to nie je nič o čom by sme sa rozprávať nemali. Financie sú taktiež súčasťou manželstva, nehovoriac o tom keď pribudnú k vám aj deti.

Keď pracujú obaja partneri, tak si výdavky jednoducho rozdelia úmerne svojmu zárobku. Je to teda aj najrozumnejšie riešenie. Môžete si založiť spoločný rodinný účet na ktorom budete mať všetky financie. Ak však nechcete aby o každom vašom výdavku vedel váš partner je pochopiteľné, že budete mať účty oddelené a nie je na tom nič zvláštne. Žijeme predsa v modernej dobe a je to úplne normálne a pochopiteľné.

svatba

Je dobré ak si však zriadite jeden účet, ktorý bude určený na nepredvídateľné výdavky. Tvoríte predsa len už rodinu a tak sa musíte aj zabezpečiť. Nehovoriac o tom, že plánujete spoločnú budúcnosť a možno aj deti. Financie si treba rozumne zadeliť a musíte pri tom dbať aj na preferencie a názory vášho partnera.
Komunikácia je teda základom aj čo sa týka financií po svadbe. Nebojte sa o tom porozprávať a aspoň približne sa dohodnúť ako budete po svadbe postupovať. Je to určite dôležitá téma o ktorej sa treba porozprávať. Uvidíte, že nakoniec budete spokojný obaja. Tak smelo do toho a nemajte strach.