Peniaze nie sú všetko

Už ste túto vetu určite počuli mnohokrát. Peniaze nie sú všetko, dôležité sú iné hodnoty. Čo napríklad? Tak určite v prvom rade zdravie. Bez zdravia by nám bolo všetko ostatné úplne na nič. Myslím, tým veľmi závažné a život ohrozujúce ochorenia ako sú v poslednom čase veľmi časté napríklad rakovina, infarkt či leukémia.

korupce

Ak máte napríklad cukrovku, síce to nie je choroba, ktorú by sa dalo brať na ľahkú váhu, no v pohode sa s tým dá viesť plnohodnotný život. Na všetko sa treba pozerať s tej lepšej stránky. Ak sa však bavíme o zdraví, súvisia s ním aj peniaze? Bohužiaľ áno. Tu prichádzame do rozporu s tým, že peniaze nie sú všetko. Mnoho krát platí, že peniaze vás môžu udržať pri živote. Je to veľmi smutné no je to tak.
Je bežné podplácanie, či rodinkárstvo alebo iné formy uprednostňovania blízkych priateľov či rodiny lekármi. Ak máte známeho lekára vyšetrenie máte vybavené behom minúty. Keď ho nemáte počkáte si aj pol dňa. Nehovoriac o tom ak niekoho podplatíte. Prednostné vyšetrenie alebo operácia nie sú problémom. Potom človek, ktorý je na tom vážnejšie môže prísť o pre neho veľmi dôležitý čas.

praní peněz

Zamyslite sa nad tým predtým ako niečo také urobíte. Peniaze nám nevynahradia pocit spokojnosti, šťastia a pokojného spánku. Ja osobne by som nemohla spať s pocitom, že kvôli mne niekto zomrel len preto, že som ho predbehla v poradovníku. Týka sa to aj menej závažnejších vecí. Vy si zaplatíte ale babka, ktorá ledva vyžije zo svojho dôchodku presedí celý deň v čakárni u lekára.
Je to smutné. Vytratila sa z nás ľudskosť a úplne sme zabudli, že je prirodzené si jeden druhému navzájom pomáhať. Peniaze nie sú všetko a nemali by nás ovládať v našich životoch. Zamyslite sa nad tým aké hodnoty sú dôležité pre vás. Šťastie je ukryté v maličkostiach a pomoc druhým je tá najkrajšia vec. Dáva totiž životu zmysel.