Komunita Youtuberov sa spojila aby zachránili planétu


Známy „challenger“ začal sadiť stromy
Nech sa na to pozriete akokoľvek, naša planéta na tom nie je najlepšie. Globálne otepľovanie, znečistené oceány a masívne odlesňovanie. Tomu poslednému výrazne nepomohli nedávne požiare Amazonského dažďového pralesu – ktorý mimochodom ešte stále horí – a iných lesných porastov v rôznych častiach sveta. Bolo len otázkou času, kedy si niekto povie dosť, a rozhodne sa túto situáciu zmeniť.kreslená lúka stromov.png
A touto osobou sa stal populárny youtuber James „Jimmy“ Donaldson, na internete známy pod prezývkou Mr Beast. Tento mladý Američan je slávny najmä videami, ktorých hlavnou doménou je nejaká šialená výzva. Tentoraz sa rozhodol pre niečo naozaj odvážne, a čo je hlavné, prospešné pre životné prostredie. Rozhodol sa zasadiť 20 miliónov stromov do začiatku roka 2020.
Najväčšia dobročinná udalosť za posledné roky
Očividne si uvedomoval, že sám to nemá šancu zvládnuť, a preto sa spojil s neziskovou organizáciou Arbor Day Foundation, ktorá sa už roky snaží vysadiť nezalesnené oblasti, a začal celosvetovú zbierku Team Trees (v preklade Tím za stromy), kde môže ktokoľvek prispieť, hocakou čiastkou na stránke teamtrees.org. Jeden dolár sa rovná jednému stromčeku, pre Európske krajiny je to asi 90 centov.
Čo však možno nečakal, bol ohlas, ktorý táto udalosť dostala od samotného YouTubu a jeho tvorcov. Desiatky, ba až stovky, sa pridali, každý darujúc určitú čiastku a rozširujúc o tom správy svojim fanúšikom. Zo všetkých zúčastnených vynikali TheOdd1sOut, Jaiden Animations, Jacksepticeye a samozrejme nesmie chýbať ani Pewdiepie. Informácie sa však šírili rýchlo a podpora sa organizácii dostala aj od iných veľkým mien, ako DJ Alan Walker a celý štát Ukrajiny.hustý les.jpg
Podarí sa?
No to najlepšie ešte len prišlo. Elon Musk, obľúbený vynálezca, podnikateľ a vlastník Tesly, a o Team Trees začal zaujímať a prispel neuveriteľným miliónom dolárov. Čiže v podstate zasadil celý hustý les, čím výrazne prispel na ceste k cieľu. Za ani nie mesiac sa vyzbieralo vyše 10 000 000, a teda je v celku pravdepodobné, že sa cieľ  20 000 000 aj dosiahne. V každom prípade sa týmto robí obrovský krok vpred k záchrane našej planéty, a môžeme dúfať, že v blízkej budúcnosti ich bude ešte viac.