Pánsky make-up. Bizarnosť či nový smer?

Krása je jednou z vecí, ktorá je dnes veľmi preceňovaná a kladie sa na veľmi vysokú pozíciu v sociálnych kruhoch. Nepociťujú to iba ženy a mladé dievčatá. Muži majú tiež svoje citlivé miesta, ktorých sa dá dotknúť a ich výzor môže byť jedným z nich. Tak je, prevažne dnes, nastavená spoločnosť. A ten fakt, že nie ste dostatočne príťažlivý, môže byť občas až devastujúci.

model

Asi by sme sa nedivili koľko pánov si vie od svojich priateliek vypožičať na úpravu menších vád korektor. Možno je toto ešte pre našu spoločnosť štandardné- teda vraví sa o vypožičiavaní na jeden, dvakrát, samozrejme. Veľa mužov sa asi častejšie vyjadruje o tom, aké má problémy si kúpiť hodný šampón.
Ľudia podnes preukazujú veľký strach a odmietanie nových vecí a nových prúdov. Ale využívanie líčenia nie je ničím novým! To, že je to make-up automaticky sa podriaďuje slovnému spojeniu- ženská záležitosť. Mužov, tak ako ženy, starostlivosť o seba neobchádza. Skôr, ako ich prehodnotíme, možno odsúdime, by sme sami o tom vedieť viac.

Korektnejší novodobý názov môže byť metrosexuál– muži, čo dbajú hlavne o to, ako vyzerajú. A tento trend je značne rozšírený aj u nás. A nie je to znova nič nové! To, že si muž raz potrie začervenanú oblasť, neznamená, že ním je. Nie, ide iba o smer, ktorý sa v tejto dobe čoraz viac rozmáha a snaha starať sa sám o seba napreduje. A nemusí to byť len v oblasti líčenia, samozrejme aj obliekania.

štětce

Tzv. Dandy štýl bol už v 18. Až 19. storočí rozšírený najmä na území Británie. Patrili do nich hlavne muži zo strednej vrstvy, ktorý dbali o svoj vonkajší vzhľad, venovali sa ležérnym hobby. Toho príkladom sú napr. Oscar Wilde alebo Lord Byron. Odnož známych dandyov, boli macaroni, vyvinuli sa z daného smeru do ešte väčšej pompéznosti, s tým, že dané špecifiká zdôraznili. Veľmi ľahko sa dali rozoznať hlavne pomocou vzhľadu prekonania určitých hraníc módy. Dobové pramene uvádzajú, že išlo o mierne ženský štýl.

Spoločnosť tieto smery taktiež odmietala, no je to len prirodzený vývin spoločnosti. V tom  ako je dnes rozšírená “ikona samého seba”, je nevyhnutné na to reagovať.