Muž, ktorý sa môže stať inšpiráciou


Inšpirácia je niečo, čo prichádza z vonka. Vďaka čomu by sa nám malo ľahšie posúvať sa vpred a napredovať v našom stanovenom cieli. Naopak oproti tomu stojí motivácia, ktorá by mala vychádzať z nášho vnútra. Presne touto motiváciou oplýva práve, už v úvode spomínaný, Rich Roll.

fitnes

Je to americký právnik, ktorý sa po takmer štyridsiatich rokoch svojho života rozhodol zmeniť svoj životný štýl. Jeho kniha „Moja cesta k ultra“ je písaná veľmi pútavým štýlom a aj napriek tomu, že sa nechystáte konať zázraky so svojím životom, vám môže pomôcť a inšpirovať vás k lepšiemu životu. Myslím, že napísaním tejto knihy pomohol mnohým ľudom, ktorí sa už dávno utápali v žiali z toho, že už so svojím životom nemôžu nič urobiť, lebo sú starí. On obracia tieto myšlienky, pretože sám už má vyše päťdesiat rokov a bol zaradený medzi dvadsať päť najzdravších ľudí na planéte.

běh

Ako je to možné?

Jeho strava je čisto prírodného pôvodu. Dalo by sa povedať, že je vegán, ale on sám nemá príliš rád toto oslovenie. Prečo? Pretože vyjadruje aj určité politické a svetové názory, ktoré on nechce obhajovať, ale samozrejme ani zatracovať. No jednoducho mu to neprišlo ako správne slovo na vyjadrenie svojho životného cieľa.

plavání

Možné je všetko, len treba chcieť

Sám je toho dôkazom. Ako päťdesiat ročný zdoláva rôzne prekážky v podobe ultra maratónov a rôznych iných svetových súťaží. Jeho výkon je v porovnaní s jeho vekom priam úžasný. A to všetko zvláda čisto na rastlinnej strave. Žiadne mäso, alkohol, mlieko, syry, ryby a podobné jedlo, ktoré ako on sám tvrdí prispieva k rozvoju srdcovocievnych chorôb, rastu nádorov a civilizačných chorôb. Žiadne také, že by tieto choroby boli zo staroby on sám nepripúšťa. A pre nás je to prinajmenšom na zamyslenie, či náhodou nemá tento človek naozaj pravdu.
Odporúčam vám prečítať si jeho knihu. Jednoznačne neoľutujete. Možno sa aj vám, tak ako mne, otvoria oči voči okolitému svetu.