Kniha spomienok

Naše spomienky sú to najcennejšie čo máme. Všetko čo sme prežili je našou súčasťou. V našej mysli sa vytvára naša vlastná kniha spomienok. Každý z nás si určite rád zaspomína, či už na pekné chvíle strávene s rodinou, priateľmi alebo na miesta kde sme boli.

výstava

Ako ich zachytiť?

Najjednoduchším spôsobom ako zachytiť svoje spomienky sú fotografie. Pri pohľade na nich si dokážeme vybaviť všetko čo sme v tej chvíli prežívali. Pripomínajú nám ľudí a miesta ktoré sme navštívili. Naše spomienky zachytávajú aj rôzne predmety. Môže ísť o rôzne darčeky, ozdobné sošky, mušle z dovolenky či pohľadnice s miestami, ktoré sme navštívili.

Nájdite týmto predmetom miesto. Stačí aj jedna polička vo vašej obývačke alebo spálni. Ak ich budete mať stále na očiach vytvoria príjemné prostredie. Môžete si tieto predmety ukladať napríklad do škatule, potom keď budete mať chvíľu času sa k ním vrátite a zaspomínate si. Určite ich nevyhadzujte, potom by vám to bolo ľúto.

Fotografie si pekne založte do albumu. Viem, že dnes je všetko už v elektronickej podobe ale nie je nad klasické fotografie. Vytvorte si svoju vlastnú knihu spomienok. Nemusia tam byť iba fotografie. Môže ísť napríklad o lístok z kina na prvom rande, pohľadnica, lístok z vlaku a ďalšie veci. Je úplne jedno o čo pôjde. Jednoducho si to len nalepte do vášho albumu/knihy a neskôr keď si to budete prezerať budete sa z toho tešiť. Je pekné si takouto formou zachovať svoje spomienky.

album

Pri spomienkových predmetoch môže ísť aj o väčšie veci ako je napríklad nábytok. Spomínate si ešte na nábytok vašich starých rodičov? Nádherné kusy nábytku, ktorý má nádych minulosti. Sú to veľmi kvalitné kúsky a netreba ich zahodiť. Ak máte tú možnosť skúste si ich uchovať. Nehovorím, že máte mať plný byt starého nábytku. Vyberte si jeden kúsok ako spomienku a nájdite mu umiestnenie.