Hry čo neomrzia


1.    The Witcher III. Wild Hunt
Herná grafika vás ohúri v prvý moment hrania. Ponorí vás do stredovekej atmosféry. Ak by sme si odmysleli mágiu a ponorili sa viac do chápania vedľajších postáv, nájdete mnoho spôsobov správania a etiky, ktorú môžem prirovnať k pravej histórii z dejepisu. Hra avšak trvá veľmi krátko ak sa zameriate len na hlavné úlohy, bez ďalších datadiskov a vedľajších úloh. Dej nie je ochudobnený, herný zážitok budete pociťovať i po skončení hry.

herní konzole

2.    The Elder Scrolls V
Dej hry je jednoduchý, ste postava, ktorú budú volať drakorodený, ale popravde by som povedala skôr „drakobijec“ keďže sa budete musieť popasovať s drakmi a váš úhlavný nepriateľ je drak, ktorý neustále tvorí nových a nových drakov. Vy sami si volíte postavu, volíte si meno, rasu a vzhľad, volíte si zameranie, či už počas hry alebo sa od začiatku zoceľujete. Hra je veľmi voľná, nemusíte sa rozhodovať, ak vás nebaví byť len bojovníkom, počas hry môžete zlepšovať mágiu aj lukostreľbu.

3.    Thief
Mali ste niekedy chuť sa zahrať na Jánošíka? Keď som prvý raz o tejto hre počula a pozrela si trailer, tak prvé čo mi prešlo hlavou bolo toto. „Bohatým berie a chudobným dáva“. Tak aj hra postupuje, lenže hra má prelom 18. až 19. storočia s britským prostredím. Hráte za mladého a zahaleného muža, ktorý zo svojou sestrou kradol. Jeho sestra po poslednej úlohe zmizla a mysleli si všetci, že zomrela. Počas hry panuje dosť akčná atmosféra, kedy neviete kam skočiť a kde sa ukryť. Hru osobne odporúčam, i keď bolo aj mnoho kritikov.

4.    Sims 4
Túto hru pozná skoro každý. Simulátor reálneho života. Hra je finančne náročná, jeden datadisk prevyšuje cenu okolo 30€ a viac. Za celú hru aj s datadiskami musíte kalkulovať v stovke. Sims 4 je mapou podobná Sims 2, ale grafika vyštartovala na najvyššiu priečku. Mimika a gestikulácia je viac realistická, neobsahuje značné chyby a každá chyba má automatickú opravu.

hraní

5.    World of Warcraft
Warcraft je veľmi vo svete zakorenený, či už jedna z naozaj starších hier, kníh, alebo známe online RPG World of Warcraft. Od datadisku Cataclyms išla hra dole vodou. Burning Crusade a Wrath of the Lich King boli prvými, ale poslednými datadiskami, ktoré vás ohúrili. Ak rátam šesť rokov dozadu, ľudia neboli schopný sa z hry odtrhnúť. Napriek posledným odfláknutým datadiskom ho dávam do svojho zoznamu, že mnohým ľudom stále pripomína pekné časy. Aj vy si môžete zahrať, ale viac odporúčam offline verziu, ktorú nájdete aj na internete s českými a slovenskými hráčmi, je ich oveľa menej než v blizzarde, za ktorý by ste platili 13€ mesačne. Doba hrania sa ráta v mesiacoch a rokoch.