Vyberáme 3 z najdrahších motoriek sveta

Motorku dokážete kúpiť prakticky „za facku“ z druhej ruky a cena skutočne nie je problém, hlavne ak ide o zastaraný typ (ktorý si žiada určité opravy), ale na druhej strane môže stáť motorka takisto vyše 3 a pol milióna dolárov. Vidíme tak, že záľuba v motorkách so sebou prináša skutočne široké spektrum možností a nemusí byť jazda ako jazda. V tomto článku sa zameriame na síce zaujímavejšie, no možno menej reálne voľby a to tým, že sa pozrieme na niekoľko najdrahších motoriek na svete.

černá motorka

  • Majte však na pamäti, že ku každej motorke patrí takisto kvalitná prilba či už máme na mysli menej známe značky alebo priamo doporučené prilby SHARK.

Výbava je totiž takisto dôležitým faktorom komfortnej ale hlavne bezpečnej jazdy, no poďme sa už pozrieť priamo na sľubovanému tému a zamierme do sveta najbohatších motorkároch a strojov, ktoré nejednému z vás vyrazia dych a podotýkam, že nielen svojou vysokou cenou, ale predovšetkým vlastnosťami, dizajnom a ich celkovým prevedením.
Začneme rovno tým najdrahším modelom Ecosse ES1 Superbike s cenou 3 600 000 dolárov.

Pre tento motocykel je skôr než hrubá sila charakteristická elegancia a technológia F1, ktorá sa dokáže postarať o vysokú rýchlosť, pričom celková konštrukcia je ľahšia, z nových materiálov a s výbornou aerodynamikou. Jedinou slabou stránkou je zrejme len tá nedosiahnuteľná cena.
Druhým najdrahším kúskom je Harley Davidson Cosmic Starship s cenou rovných 1 000 000 dolárov.

peníze

Nie nadarmo sa pýši prezývkou „Million dollar harley“a pre tento model je typický originálny umelecký štýl, respektíve náter, ktorý pôsobí „kozmicky“ a je skutočne nenahraditeľný. Autorom tohto špecifického náteru je americký umelec Jack Armstrong.
A do tretice podľa môjho názoru najzaujímavejšia voľba Dodge Tomahawak V10 Superbike „len“ za 550 000 dolárov.
Táto motorka pôsobí veľmi, veľmi futuristicky, čo je jasné už na základe vizuálnej stránky. Zaujímavosťou je však zistenie a následné tvrdenie, že ide v podstate iba o nepojazdný výstavný kus, ktorý mal však potenciál jazdiť minimálne 500 km/h.