Všetky dostupné informácie o Majstrovstvách sveta Európy vo futbale pre rok 2020

V poradí už 16. Majstrovstvá Európy vo futbale sa uskutočnia v roku 2020, konkrétne od 12. júna s oficiálnym ukončením 12.júla, čiže potrvajú rovný mesiac. Hlavnými hostiteľskými krajinami však tentokrát nebude len jedna európska krajina, ale priamo dve v súvislosti špeciálneho 60. výročia vôbec prvého európskeho šampionátu. Turnaj tak bude rozdelený po viacerých častiach Európy, pričom hrať by sa malo celkovo na 12-tich mestách a ich štadiónoch .

hřiště

  • Semifinálové stretnutie, ako aj finále sa uskutoční vo Wembley (Londýn, Anglicko), vo štvrťfinále bude zápasy hostiť Mníchov (Nemecko), Rím (Taliansko), Baku (Azerbajdžan) a Petrohrad (Rusko).
  • Osemfinále sa odohrá v Kodani (Dánsko), Amsterdame (Holandsko), Budapešti (Maďarsko ), Bukurešti (Rumunsko), Glasgowe (Škótsko), Bilbau (Španielsko) a v Dubline (Írsko).

A ako na tom bude slovenské futbalové mužstvo? Samozrejme budeme držať palce k čo najlepšiemu výkonu, predovšetkým však najskôr k postupu. Kvalifikačné zápasy našich chlapcov budeme môcť sledovať na RTVS, ako aj finálne stretnutie a záverečné oslavy víťazov. Okrem toho však ostatné zápasy môžeme sledovať jedine na Sport 1 alebo Sport 2.

stadion

Formát zápasov a šampionátu bude v podstate rovnaký ako naposledy. Celkovo až 24 tímov sa vyžrebuje medzi 6 skupín, v ktorých budú 4 tímy a hrať bude každý s každým. Do osemfinále postúpia z každej skupiny prvé 2 tímy, no a spomedzi tých, ktoré sa umiestnia na treťom mieste postúpia len 4 najlepšie. Následné stretnutia sa odohrajú iba na jeden zápas a postúpi víťaz z každého duelu.
Dnes je už jasné a potvrdené, že Majstrovstvá Európy vo futbale pre rok 2020 tak nakoniec bude hostiť „iba“ 12 miest, nakoľko z nominácie vypadol Brusel (Belgicko) a to na základe údajne nevyhovujúceho stavu ich štadióna. Stretnutia sa však neodohrajú ani u nás či v susednom Česku, najbližšou hostiteľskou krajinou bude zrejme Maďarsko.