Tantrická technika – masáž lingamu

Lingam je symbol, ktorého história siaha až do starovekej Indie a dávnych tantrických učení. Tento symbol predstavuje muža a mužský pohlavný orgán a uctieva sa cez neho boh Šiva, ktorý je jedným zo základných osôb v hinduistickom náboženstve. Keďže tantra ja založená aj na pracovaní s pohlavnými orgánmi, masáž lingamu zaraďujeme medzi jeden z druhov tohto učenia. Táto konkrétna tantrická technika je určená skôr pre odvážlivcov, pretože sa počas nej priamo stimuluje mužská intímna oblasť. V Indii a iných ázijských krajinách sú takéto tantrické masáže bežne využívané a aj dnes sa považujú za súčasť nie len náboženstva, ale aj ako časť ich kultúry.

Tantra, spiritualizmus a čakry

Tantra a jej techniky zabezpečujú každému, kto sa rozhodne pre ich vyskúšanie, hlboký duševný zážitok, počas ktorého získajú neuveriteľný pocit uvoľnenia od všetkých pozemských starostí. Cieľom takýchto masáží teda nie je iba fyzické uvoľnenie, ale rovnako aj duševné, a hlavne prepojenie toho fyzického s duševným vnútrom ľudského bytia. Pri tantre sa pracuje so sexuálnymi energiami, pretože pôvodným učením tantrických procedúr bolo zbavenie sa všetkého zlého a nastavenie rovnováhy medzi dobrými a nedobrými energiami, ktoré sa nachádzajú v pohlavných orgánoch.

Priebeh masáže

Okrem toho učitelia tantry vedia nájsť na tele aj iné energetické body, ktorých správnou stimuláciou prostredníctvom dotykov a masírovania, zažijete silnú spirituálnu skúsenosť. Tieto masážne procedúry však nie sú len tak pre hocikoho, je potreba byť aspoň trochu otvorený intimite a hlavne byť stotožnený s tým, že počas takejto masáže býva človek po celý čas nahý. Pokiaľ máte problém s takýmto niečím, môžete o tom dopredu informovať vybraný masážny salón, ktorý to oznámi masérke alebo masérovi a ten vás dokáže lepšie uvoľniť a pripraviť vás na všetko, čo sa bude počas masírovania diať. Po viacerých takýchto sedeniach si môžete začať všímať na sebe prvé zmeny. Postupne zistíte, že ste viacej otvoreným, nebudete mať už problémy s nahotou, intimitou a najmä budete vedieť ako ovládať svoje emócie, a ako sa uvoľniť od stresu a negatívnych myšlienok.