Svetlá, svetielka, používame ich každý deň a takmer všade

Osvetľovanie interiérov, ale aj vonkajších priestorov, je dôležité z hľadiska bezpečnosti ľudí. Zvlášť je potrebné dôkladne osvetliť tmavé priestory, kde sa pohybujú ľudia, aby nedochádzalo k nehodám či nešťastným pádom. V interiéroch je okrem hlavného zdroja osvetlenia k dispozícii aj mnoho doplnkových svetiel, ktoré navodzujú atmosféru podľa momentálnej nálady užívateľa.

led-neon-flex-rgbw-3000k-60-led-m-5050-ip67-water

LED osvetlenie je najmodernejší spôsob ako vniesť svetlo do domácnosti alebo do kancelárie či do nákupného centra a podobne. Aj priestory na športovanie máme osvetlené LED zdrojmi, sú totiž energeticky úsporné, majú dlhú životnosť s porovnateľným výkonom ako ich predchodcovia a tiež sú priateľské k životnému prostrediu. Navyše led panel ledprodukt.sk svojou konštrukciou umožňujú inštaláciu aj do priestorov, kam by ste tradičné osvetlenie len ťažko dostali. V ponuke sú LED trubice, panely, žiarovky, pásiky či reflektory, každé z nich má svoje plusy. Panely sa dajú jednoducho nainštalovať do podhľadov, ktoré ak znížite o 10 cm a vyrežete otvor veľkosti svietidla, panel tam prichytíte vďaka klipsám, ktorými sú svetlá vybavené. Dosiahnete tak osvetlenie toho, čo požadujete, ale dizajn interiéru tým nijako neutrpí, zdroj bude decentne schovaný, no napriek tomu svoju funkciu splní. Každé z nich je vybavené aj napájacím zdrojom so vstupným napätím 230V na zapojenie do bežnej elektrickej siete.

led-trubica-t8-9w-600mm-studena-biela

LED panely sú vybavené aj SMD 2835 čipom, zabezpečí uhol svietenia 150° a verne podáva farby osvetľovaných priestorov, no hrdí sa aj vysokým indexom podania farieb. Záruka na tieto výrobky je predĺžená na tri roky. Nahradiť dokážu žiarovky s výkonom 40, 90 a 120W, a preto je možné použiť ich aj ako hlavný zdroj osvetlenia. Vyrábajú sa v okrúhlom, štvorcovom alebo obdĺžnikovom tvare a výber farieb osvetlenia je v bielej teplej, studenej alebo neutrálnej. Podľa toho, kam svietidlo umiestňujete, zvoľte si jeho odtieň, do priestorov na relax je vhodný teplý odtieň, pri aktivitách a športe zasa studený, no ak sa neviete rozhodnúť, tak neutrálny odtieň bude pre vás právnou voľbou, je totiž akýmsi kompromisom medzi nimi.