Prerábajte za pár eur

Mnoho ľudí si povie, že na prerábanie proste nemá peniaze a preto sa do toho nepúšťajú. To môže byť samozrejme dobrý argument, avšak vykúzliť iný dojem z miestnosti sa dá i pomocou maličkostí ktoré nie sú finančne náročné.
Ak máte v miestnosti starú maľovku, dajte si namiešať farbu a vymaľujte si sami. Nie je to nič zložité a s trochou námahy to určite zvládnete. Nová farba dokáže zázraky, rozžiari miestnosť a dodá jej šmrnc. Bielou nič nepokazíte, izba bude presvetlená a opticky sa zväčší.

rostliny

Ďalším tipom je kúpenie koberca s vysokým vlasom ktorý sa skvele hodí do obývačky pred televízor. Keďže v obývačke je počas dňa veľa pohybu, vysoký vlas je vhodnejší nakoľko na ňom nie je vidno všetky smietky ktoré sa zvyknú na obyčajnom koberci ihneď ukázať.
Ďalším veľkým ozvláštnením sú rastliny. Ak si na jednej strane izby vybudujete mestskú záhradu, teda stenu posiatu rastlinkami, verte že zaujmú každú návštevu a i vám sa bude určite viac páčiť v izbe plnej zelene.

Skúste si sami vyrobiť zaujímavý stolík, ktorý sa hodí napríklad do obývačky či na balkón, podľa toho, ako ho máte veľký. Budete potrebovať palety z kvalitného hrubého dreva, šmirgeľ, farbu a lak na drevo. Palety najskôr poriadne ošmirgľujte aby ste mali hladký povrch. Potom aplikujte farbu, či už si vyberiete bielu alebo rôzne iné. Po zaschnutí farby aplikujte lak na drevo ktorý bude mať ochranný účinok. Takto pripravené palety na seba naskladajte do požadovanej výšky, závisí ako vysoký stolík si želáte a prevŕtajte ich aby držali dobre pokope. Tak máte vyrobený štýlový stolík ktorý budú všetci obdivovať a k nemu získate aj dobrý pocit zo seba, pretože ste niečo vytvorili sami.

košík

Ďalším prvkom na skrášlenie bývania sú fotografie. Vytlačte fotografie vašej rodiny, prírody, vášho maznáčika a zaveste ich na špagát s peknými štipcami. Nielenže budete mať výstavku svojich spomienok ale aj o niečo krajšiu a zaujímavejšiu stenu.
Tak hor sa do prerábania!