Majte krásne riasy aj bez umelých prípravkov

Mihalnice majú v skutočnosti dosť veľa spoločného s vlasmi. Preto na podporu ich rastu fungujú aj podobné spôsoby starostlivosti. Aby vám správne dorastali, musíte ich pravidelne česať. Tým prekrvíte miesto rastu. Ideálne je, ak to budete robiť každý deň, najlepšie večer. Použiť môžete špeciálny hrebienok, alebo umytú kefku z použitej špirály.
 
exotika

Nezabúdajte na pravidelné odličovanie. Špirála, ktorá na mihalniciach zaschne, napomáha k ich vypadávaniu. Používať by ste mali výhradne prírodné prípravky a to aj v tom prípade, že nemáte citlivé oči. Chemické látky totiž prispievajú k ich oslabeniu. To isté platí aj pre kozmetiku. Kvalitná špirála, ceruzka a očné tiene sú základom pre pekné a zdravé mihalnice.

kokosová mast
 
Na bežnú starostlivosť môžete používať olivový, rycínový, alebo kokosový olej. Všetky tri majú vyživujúce účinky. Môžete ich aplikovať dvoma spôsobmi. Naneste olej na odličovací tampón a niekoľkokrát si prejdite celé viečka aj s mihalnicami. Ak chcete ich účinok znásobiť, namočené tampóny si položte na očné viečka a nechajte pôsobiť niekoľko minút ako masku.
Na vyživenie môžete používať aj rôzne bylinné oleje. Pred tým si však zistite, či nie ste alergickí na niektorú z ich zložiek.
 
Vitamín E podporuje rast vlasov a taktiež mihalníc. Môžete zvoliť formu vitamínových tabliet, alebo svoju stravu obohatiť o potraviny, ktoré vitamín E obsahujú. Najviac ho nájdete v brokolici, orechoch, avokáde, či mangu. Ak chcete aby sa vám do tela dostalo čo najviac prospešných látok, tieto suroviny konzumujte surové. Brokolicu môžete tepelne upraviť, avšak najlepšie iba na pare a po dobu niekoľkých minút. Brokolica je hotová v momente, keď je sýto zelenej farby a o čosi mäkšia na povrchu. Hneď ako ukončíte jej tepelnú úpravu, ju schlaďte poriadnou dávkou ľadovej vody. Tým zastavíte proces varenia a brokolica si tak zanechá dostatok vitamínov.
 
řasenlka

Možno používate čajový trik na unavené oči a opuchnuté viečka. Vylúhované vrecúška zo zeleného čaju, si môžete priložiť na oblasť očí a nechať niekoľko minút pôsobiť. Zelený čaj má omladzujúce účinky najmä na pokožku, ale aj mihalniciam urobí dobre. Vrecúška pred použitím poriadne vyžmýkajte a používajte ich príjemne teplé, alebo vlažné. 

Majte krásne riasy aj bez umelých prípravkov
3.8 (76.67%)6