Lietadlom sa ide najrýchlejšie

Dovolenky máme málo a tak  je celkom logické, že pri ceste za cieľom- teda samotnou dovolenkou- chceme cestovať  čo najrýchlejšie. Mnohí  cestovanie považujú iba za nevyhnutné zlo . Oddych na dovolenke je ich cieľ.
Počet odletových miest každým rokom rastie. Stúpa aj počet prepravných leteckých spoločností. Taký je trend nielen u nás, ale aj v susedných krajinách.  Ale pozrime si východ našej republiky – letisko Košice- pre rok 2019 :

letiště

  • Bude sa lietať do Prahy- čo je zaiste veľmi dobré, pretože množstvo ľudí susedné Česko miluje, chodí si prezrieť Prahu, má tam staré priateľské či rodinné kontakty a táto krajina je pre nás ešte ľudsky najbližšia. Spoločný štát sa podpísal pod toto tvrdenie. Mno6stvo ľudí študuje v Čechách, veľa tam pracuje, mnoho firiem obchoduje s českými firmami.
  • Viedeň je ďalšou pravidelnou linkou idúcou z Košíc. Súvisí to ani nie natoľko s Rakúskom ako takým, ale s Rakúskom ako prestupujúca krajina pre iné lety.  Mnohé cestovné kancelárie aj samotné letecké spoločnosti považujú Viedeň za odraz do sveta. Niekedy skrátka nemáme možnosť neletieť do Viedne, ak cestujeme napríklad na Malé Divy, do Dominikánskej republiky, do Dubaja a podobne.
  • Varšava je ďalším cieľom lietadiel z Košíc. Dôvody sú podobné ako v prípade Rakúska. Spája ale skôr krajinu so severskými destináciami. Zaiste aj samotné Poľsko môže byť cieľom návštevy Slovákov. No toto percento z cestujúcich leteckou dopravou nepovažujem za vysoké. K severným susedom častejšie uprednostníme automobilovú dopravu.
  • Istanbul sa stal prekvapivo cieľom pravidelných liniek. Nedovolím si posúdiť , či funguje ako prestupná stanica, alebo je cieľovou stanicou. Množstvo letov v vete s cestovnými kanceláriami vedie do Turecka. No v zimnom období ?

letadlo
Linku do Dusseldorfu v Nemecku  uvádzať nebudem, lebo svoju prevádzku z nepochopiteľných dôvodov po ani nie roku svojej prevádzky končí.
Hodnotenie na záver ?  V lete sa bude lietať aj do Grécka, na Cyprus, do Bulharska, do Tuniska a Egypta. Lieta sa viac , ale žiaľ nie z východu !

Lietadlom sa ide najrýchlejšie
4 (80%)1