Domov, sladký domov

Biele steny už dávno nie sú v móde a behúň v chodbe, ktorý si pamätá ešte vaše narodenie by mal odísť tiež na večný spánok. Nemáte na to čas, ale už sa nechcete cítiť ako vo vlastnom väzení odkiaľ máte chuť každú chvíľu ujsť tak si dajte poradiť ako rýchlo a lacno zmeniť vás príbytok. Nie ste kreatívny typ? To nevadí, teraz nájdete pár rád ako vdýchnuť svojmu domovu dušu!

balkon

1. Farby
Teplé alebo studené to záleží už od vášho vkusu. Svetlými farbami a bielym stropom dokážete miestnosť opticky zväčšiť a nebude sa cítiť príliš stiesnene. Ak monotónne jednofarebné steny nie sú váš šálok kávy môžete zvoliť aj tapety. Samozrejme otapetovať celý byt bolo moderné v 60. rokoch, takže tapeta na jednu stenu len tak na oživenie miestnosti nemusí byť na škodu. Pre kreatívnych ľudí je tu rada nad zlato a tou je: Namaľujte si na stenu čo chcete! Motívy a rôzne inšpirácie nájdete na každom rohu a ešte ušetríte.

2. Nábytok
Pri tmavších a studených farbách sa odporúča zvoliť nábytok svetlejšej farby čo v konečnom dôsledku vytvára pekný kontrast. Pri teplejších a svetlejších farbách ako je žltá je lepšie tmavšie vybavenie interiéru a to platí aj o podlahe. Takto miestnosť nebude pôsobiť fádne. Určite sa však nebojte bielej, ktorá môže veľmi pekne dopĺňať marhuľovú či červenú stenu. S podlahou sa niekedy nemusíte vôbec trápiť, môžete ju prekryť kobercom.

interier

3. Dekorácie
Obchody ponúkajú široký sortiment doplnkov a dekorácii do bytu či domu, stačí si len vybrať. Avšak prečo sa nepochváliť kúskom z vlastnej výroby?. Možnosť spestriť domov zaujímavým handmade pre vás nebude na škodu. Vaša hlava si oddýchne od práce a zamestná sa niečím iným a vaša peňaženka nebude plakať.

4. Ozajstné teplo domova
Domy zvyčajne majú krby ale krb v byte? Ani to dnes už nie je nemožné a keď nie krb tak aspoň piecku. Okrem toho, že v zime ušetríte za kúrenie tak počúvať pukot horiaceho dreva a čítať pri tom knihu je tiež forma relaxu. Piecky či krby vám vyrobia na zákazku vo farbe podľa uváženia a ak máte doma kutila zase ušetríte nejaké financie.

5. Balkón alebo terasa
Tí šťastní, ktorí majú balkón poprípade terasu, nesmú toto miesto nechať bez povšimnutia. Spraviť si letnú záhradku za pár drobných je ponuka, ktorá sa neodmieta. Potrebujete na to len pár kvetináčov, sadeničiek, vrece zeminy, dosky na police a pevnú vôľu aby ste na záhradku nezabudli. Okrem krásy, ktorú vám vie takáto záhradka ponúknuť sa vám odmení kvetmi, zeleninou alebo ovocím.

Tip na záver: Domáci majstri, ak máte nevyužité palety môžete vyrobiť posteľ, obývaciu stenu alebo záhradné sedenie. Stačí len nalakovať a užívať si plody práce.

Peňaženka trpieť nebude a vy sa konečne budete cítiť ako doma. Už sa len do toho pustiť!