Rýchla pomoc pri upchatej kanalizácii.

Ak voda v kuchynskom dreze alebo v kúpeľni prestane odtekať, je to varovný signál, že niečo s odtokovým potrubím nie je v poriadku. Okamžite použijeme zvon na uvoľnenie odtokov, no často to už vzniknutý problém nevyrieši. Ak je totiž potrubie upchaté niekde hlbšie a nie iba blízko v oblasti sifónu, bežné prostriedky na uvoľňovanie potrubia už nie sú účinné. Čo je treba v takomto prípade robiť? Ak je problém niekde v kanalizácii, hrozí tu rozkopanie záhrady alebo verejného priestranstva, čo nie je veľmi lákavá predstava. Ešte horšie myšlienky nám prichádzajú na um, ak si predstavíme, že upchaté miesto je niekde v podlahe kuchyne alebo kúpeľne. Predstava rozbitej dlažby a betónu v domácnosti už zatrasie psychikou aj najviac odolných pováh. Ešte horšie to môže byť v prípade, ak ani len netušíme, kde sa problematické miesto nachádza.

nahnevaná žena

Ak sa dnes ocitnete v podobnej situácii, vaše problémy s upchatým potrubím alebo kanalizáciou veľmi rýchlo a odborne vyriešia firmy, ktoré sa na podobné havarijné stavy špecializujú. A nie je vôbec dôležité, či viete alebo neviete, v ktorom mieste potrubia sa problém nachádza alebo čo je jeho príčinou. Profesionálne firmy totiž disponujú nielen technikou na vyčistenie potrubia a kanalizácie, ale aj na jeho veľmi presnú diagnostiku. Pomocou prístrojov, ktoré dokážu špeciálnou kamerou prechádzať potrubím, je miesto upchatia veľmi presne lokalizované a následne je navrhnutá aj jedna z možností ako problém vyriešiť.

upchaty sifon

Čistenie kanalizácie, ktoré voláme krtkovanie, je dnes možné realizovať viacerými účinnými spôsobmi. Klasické krtkovanie pomocou oceľovej špirály je asi najbežnejšou metódou čistenia. Pri vážnejších problémoch môže byť použité vysokotlakové čistenie pomocou prúdu vody alebo frézovanie potrubia. Privolaní odborníci práve pomocou diagnostiky alebo aj na základe svojich bohatých skúsenosti navrhnú vždy ten najvhodnejší spôsob.