Vykričte svoj hnev

Pocit hnevu pozná každý. Ani toho najväčšieho flegmatik na svete to jednoducho neminie. Zlosť je prirodzená emócia, ktorú by sme sa mali naučiť ovládať, ale v žiadnom prípade nie potláčať. Ak sa v nás nahromadí a my ho nedáme žiadnym spôsobom von, môžeme si privodiť vážne zdravotné komplikácie. Nehovoríme len o psychických problémoch. Všetko čo sa deje v našej hlave súvisí s hormónmi a tie vplývajú priamo na fyzické zdravie. Túto skutočnosť by si mali uvedomiť hlavne tí, ktorí sú stále presvedčení, že depresie a iné psychické ochorenia, sú len výmyslom pacienta. Nechoďme okolo horúcej kaše a pozrime sa na to, ako efektívne dostať hnev z nášho tela.

hněv

Vykričte sa
Tento spôsob poznáme veľmi dobre z filmov. Hlavný hrdina vylezie na mrakodrap v centre veľkomesta, vrieska na plné hrdlo a následne vidíme ako plače od šťastia a nemôže sa prestať smiať. Ono je to však v podstate pravda. Krik na plné hrdlo naozaj pomáha uvoľniť našej psychike. Ak sa nad tým zamyslíte, nie je to až tak nelogické. Ak sa hádame kričíme, ak nás niečo, alebo niekto nahnevá, taktiež kričíme. Takže hovoríme o prirodzenom prejave hnevu.

boj

Pohádajte sa
Hádka dokáže vyriešiť veľa. A to ako problémy, tak aj váš nahromadený hnev. Ak vás niečo už dlho štve, nedržte to v sebe a radšej choďte do otvoreného konfliktu. Trochu kriku ešte nikoho nezabilo.

Zanadávajte si
Vulgarizmy naozaj pomáhajú zbavovať sa hnevu. Ide o názor psychológov, ktorí by o tejto téme mali predsa len niečo vedieť. Opäť hovoríme o niečom, čo robíme podvedome. Aj ten najslušnejší človek si poriadne zahromží, keď si buchne kladivom po prste. Samozrejme nemusíte nadávať pred plnou kanceláriou kolegov v práci. Zatvorte sa vo svojom byte a pusťte sa do toho.

box

Vybite sa
Fyzická aktivita dokáže taktiež divy. Ideálne sú činnosti, pri ktorých viete prejaviť svoju ukrytú agresivitu. Asi vám ihneď napadli bojové umenia. Áno je to tak, sú naozaj najlepším riešením. Ak vás rozčúlili vaše deti, nemusíte hneď vstúpiť do miestneho boxového klubu. Stačí si kúpiť menší boxovací mech, ktorý použijete vždy, keď toho na vás bude veľa.