Objavte čarovné Benátky


Cestovanie je príjemným odreagovaním sa od problémov každodenného života. Čo tak navštíviť pri najbližšej ceste nie príliš vzdialené Benátky? Nachádzajú sa len 650 km od Bratislavy.

gondola

Benátky sú jedinečné mesto, ktoré sa nachádza na severe Talianska, konkrétne v regióne Veneto, ktorého hlavným mestom sú práve Benátky, alebo tiež po taliansky Venezia. Toto prekrásne mesto sa nachádza na benátskej lagúne v Jadranskom mori a práve preto je zaujímavé, že je to v podstate mesto, ktoré sa nachádza na vode. Toto mesto má približne 265 000 obyvateľov, z toho 55 000 obyvateľov žije v historickej časti Benátok. Zaujímavosťou a vlastne hlavnou charakteristikou Benátok je to, že je postavené na vode. Do mesta sa dá dostať jedine loďou a vôbec tu nepremávajú autá, skútre ani motorky.

benátky

Celá doprava sa odohráva na vode, čiže tu nájdete vodné taxi, vodné autobusy, ktoré vás prepravia po meste, carabinierov, ktorí používajú na svoju prepravu loďky, súkromne lode a v neposlednom rade na prepravu slúžia gondoly. Práve gondoly sú zaujímavosťou, ktorú radi využívajú turisti pri svojej návšteve v Benátkach. Na gondolách sa plavíte s gondolierom v typickom modro- bielom pásikavom tričku, pričom niektorí z nich vám pri plavbe radi aj zaspievajú. Aj keď sa nejedná o práve najlacnejšiu atrakciu, keďže plavba na gondole stojí okolo 100 eur, určite je to zaujímavý zážitok, ktorý si zapamätáte navždy.

V Benátkach nájdete nádherné historické pamiatky, krásne stavby, nespočetne veľa mostov, sochy a múzeá. Niektoré domy sú však navlhnuté, nakoľko sa nachádzajú vo vode, napriek tomu im to pridáva tú charakteristickú benátsku atmosféru. Z pamiatok, ktoré treba určite vidieť treba spomenúť Námestie sv. Marka. Je to najhlavnejšie námestie v Benátkach, je kultúrnym a spoločenským centrom celých Benátok. Nachádzajú sa tu významné stavby ako Dóžov palác, Bazilika sv. Marka, hodinová veža. V meste sa nachádza množstvo krásnych kostolov, ale tým najvýznamnejším je kostol Santa Maria della Salute. Je to nádherná stavba a jedna z hlavných dominánt Benátok, ktorú nájdete na skoro všetkých pohľadniciach.

maska

V Benátkach sa nachádza nespočetné množstvo mostov. Najkrajší a najvýznamnejší je most Rialto, z ktorého máte nádherný výhľad na plaviace sa gondoly, je to veľmi romantické miesto taktiež pre zamilované páry. Benátky sa oplatí navštíviť oplatiť v každom ročnom období, stále je tu veľmi veľa turistov. Ak však chcete zažiť niečo špeciálne, vyberte sa sem v období karnevalu, kedy sú ulice preplnené prekrásnymi historickými maskami, nakoľko Benátky sú preslávené aj pre svoje svetoznáme karnevaly. Čiže stačí sa už len zbaliť a objavovať čaro jedinečných Benátok.