Erotická masáž namiesto predohry

Podľa tantry je masáž jedným z najjednoduchších spôsobov, ako uvoľniť telo a prehĺbiť vzťah medzi dvoma ľuďmi. Je tiež prostriedkom vyjadrenia náklonnosti a lásky. Žiadne špeciálne techniky poznať nemusíte, stačí, že sa necháte viesť vlastnou intuíciou. Na rozdiel od klasickej masáže, v erotic massage ide o navodenie vzrušenia. A vzrušenie z dotykov a intenzívneho stimulovania vám prihrá tu najzmyselnejšiu erotickú predohru. Z erotickej masáže totiž neprofituje len masírovaný, ale aj ten, čo masíruje.

Čaro intímnej chvíľky
Keď už ste rozhodnuté postarať sa o polhodinku spásy pre vášho partnera, nepodceňte dôkladnú prípravu. Chce to dostatok času, pokoj a pohodlie. Príjemnú upokojujúcu atmosféru môžete navodiť sviečkami a pomalou muzikou. Nachystajte si voňavý masážny a ďalšie erotické pomôcky, teda všetko, čo pri kontakte s pokožkou vyvoláva šteklivé pocity – hodvábne šatky, pierka, mäkké kefky, kocky ľadu, špeciálny horúci masážny vosk. Oblečte si niečo vyzývavé alebo vôbec nič, úplne donaha vyzlečte aj partnera a uložte ho na brucho. Začíname od končatín…

masáž zad
Od chodidiel až k nebesám
Práve masážou dlaní a chodidiel partnera uvoľníte a najlepšie tak pripravíte na nasledujúce vzrušujúce momenty. Naneste si do dlaní olej a rozotrite ho do pokožky, trením sa vám ruky príjemné zahrejú. Chvíľu mu masíruje dlane a oblasti medzi prstami, potom prejdite k chodidlám. Keďže sa v nich nachádza mnoho nervových zakončení, patria k najerotogénnejším zónam tela. Vezmite si jeho chodidlo do jednej ruky a voľnou dlaňou druhej ruky po ňom prechádzajte smerom k päte. Potom chodidlo masírujte tak, že krúžite palcom v niekoľkých dráhach od päty až po prsty. Sústreďte sa takisto na jednotlivé prsty aj medziprstové priestory. Jeden prst po druhom postupne jemne naťahujte, potom premasírujte každý prst zvlášť. Pokračujte na dolných končatinách ťahom smerom hore. Najskôr sa venujte každej nohe zvlášť, potom masírujte obe súbežne. Postupne prejdite k jeho pozadiu, pričom ho jemne môžete podráždiť, poštekliť aj v oblasti konečníku.

Skryté miesta vášne
Chrbtici sa nemusíte venovať toľko, čo bežní maséri, ale ani ju nevynechávajte. Je najviac namáhanou a zároveň najväčšou reflexnou zónou. Jednou rukou prechádzajte cez bedrovú panvu, druhú ťahajte ku krku. Rukami opisujte veľké kruhy, olej pomaly roztierajte po celej ploche chrbta od bedier, cez ramená až k citlivej šiji. Tam pokojne môžete zájsť až do vlasov. Ich hladenie a poťahovanie je zvláštnym prvkom, ktorý oživí silu skrytú vo vlasoch vášho partnera. Ďalším zaujímavým miestom sú ušné laloky – zvlášť u niektorých ľudí skrývajú nečakané erotogénne zóny.

Od romantiky k náruživosti
Konečne môžete partnera otočiť na chrbát a pripravte sa, že v tejto časti masáže budete používať hlavne brušká prstov. Položte mu dlane na oči a pomaly nimi schádzajte po tvári. Od stredu obočia pokračujte až ku spánkom. Tam sa na chvíľu môžete zastaviť a prstami krúžiť po pomyselnej dráhe v tvare osmičky. Sadnite si nad jeho hlavou a jemnými pohybmi naneste olej od ramien smerom k bruchu. Sledujte kontúry tela a rukami opisujte kruhy okolo jeho bradaviek. Všetko robte maximálne nežne, takzvaným „motýlím dotykom“, iba bruškami prstov. Nechajte pôsobiť olej, nech sám steká až k pupku. Môžete doňho zľahka fúkať. Po chvíli romantiky môžete prejsť na odvážnejšie dráždenie. Skloňte sa nad partnerom  tak, aby sa ho dotýkali vaše bradavky. Spravte niekoľko pohybov hore-dole a pritisnite s ak nemu celým telom. Postupne sa presuňte k jeho genitáliám. Spočiatku ich dráždite len po okraji. Ak chcete partnerovi dopriať maximálnu rozkoš, masírujte mu perineum, malú neochlpenú oblasť kože, ktorá leží pri koreni semenníkov. Kam zájdete ďalej, už záleží len na vašej chuti a fantázii.

masáž
Vhodné masážne techniky
Erotická masáž vychádza z osnov klasickej masáže a zahrňuje hladenie, roztieranie, chvenie, trenie, poklepávanie a štípanie.