5 chýb, ktoré robíte s rúžom

Rúž je obzvlášť dôležitý pre pery, ak sú bledé alebo stratili definíciu. Avšak, zatiaľ čo rúž môže spôsobiť, že sa budete cítiť viac skvele, ak sa nesprávne aplikuje, môže tiež pôsobiť rušivo, čo je opačný efekt, ako sa väčšina z nás snaží dosiahnuť.

rty

1. Nanášate rúž na suché pery.
Suchá koža môže spôsobiť, že sa rúž usadí v suchých miestach okolo úst. Odporúča sa používať veľmi jemný odstraňovač odumretej kože, aby pripravil vaše pery na aplikáciu rúžu a odstránil mŕtvu kožu. Uistite sa, že aj vonkajšie okraje pier prejdete týmto odstraňovačom. Pri odstraňovaní suchej pokožky si môžete vyrobiť tento prostriedok aj doma. Stačí vám med a káva.

2. Nepoužívate podkladovú bázu na pery.
Podkladové bázy na pery zabraňujú rúžu, aby sa usadzoval do trhlín v perách a rúž lepšie držal. Niekedy môže rúž vyzerať rozmazane, pretože prechádza cez okraj pery a to vôbec nevyzerá pekne, ale skôr rušivo. Podkladová báza zaručí, že rúž bude dobre držať na perách.

3. Aplikujete rúž priamo, bez iných pomôcok.
Aplikácia rúžu je o presnosti a ostrých čiarach, preto musíte použiť správne nástroje. Začnite tým, že vytvoríte definovanú čiaru okolo okraja perí štetcom namočenom v rúži alebo ceruzkou na pery, a potom vyplňte zbytok pier farbou. Takto budú vaše pery vyzerať dokonalo.

4. Nedávate dosť rúžu doprostred pier.
Výrazná linka okolo vonkajšieho okraja pier a miznúca farba v strede často súvisí s módnymi trendmi minulého obdobia, takže sa uistite, že sa tomu vyhýbate, pretože to môže vyzerať dosť zle. Aplikujte rúž rovnomerne, aby to nepôsobilo rušivo.

rtěnka

5. Používate farbu, ktorá je príliš nevýrazná.
Príliš divoké farby tiež nie sú najlepšie, ale ak pôjdete po príliš bledých odtieňoch rúžov, bude to znamenať stratu vašej prirodzenej farby pier. Siahnite po farbách, ktoré sú podobné najtmavšej časti vašich pier, alebo ešte lepšie, choďte do lesklých farieb, tie sú teraz in.